تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره پژوهشی علامه شعرانی
70 بازدید
موضوع: سایر
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری شبستان
تاریخ نشر : Aug 11 2014 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

حسین زحمتکش، دبیر علمی جشنواره پژوهشی علامه شعرانی در گفتگو با خبرنگار اندیشه خبرگزاری شبستان با اعلام خبر تمدید ارسال آثار به این جشنواره گفت: این جشنواره به منظور شناسایی، جذب و تکریم فرهیختگان، اساتید، طلاب و پژوهشگران بالای 31 سال حوزه علمیه استان تهران، با اهداف شناسایی پژوهشگران حوزی، حمایت از پژوهشگران و فعالیت های پژوهشی، ایجاد بستر مناسب جهت رشد کمی و کیفی آثار پژوهشی، افزایش سطح مشارکت و رقابت در عرصه های پژوهشی، جهت دهی فعالیت های پژوهشی طلاب به سمت نیازها در حوزه های مختلف علوم دینی برگزار می شود.

وی ادامه داد: علوم قرآنی، علوم حدیث، کلام اسلامی و مطالعات تطبیقی، اخلاق و تربیت اسلامی و مطالعات تطبیقی، فلسفه و منطق و مطالعات تطبیقی، اصول فقه و دانش های زبانی و تفسیری، تاریخ اسلام و تشیع و تاریخ معاصر مرتبط با حوزه و روحانیت از جمله محورهای این همایش اعلام شده است.

دبیر علمی جشنواره پژوهشی علامه شعرانی، مطالعات تاریخی مرتبط با علوم حوزوی، تاریخ فقه، اصول، کلام، فلسفه، عرفان و ... ، ادبیات، عرفان اسلامی و مطالعات تطبیقی، فِرق و مذاهب اسلامی، مطالعات تطبیقی ادیان، شاخه های مختلف دین پژوهی، فرهنگ و سبک زندگی اسلامی، تبلیغات، رسانه و ارتباطات دینی، اندیشه سیاسی در اسلام، اقتصاد اسلامی، منبع شناسی مطالعات دین و روش شناسی تدریس علوم دینی، را دیگر محورهای این جشنواره خواند.

وی با اشاره به اینکه حجم مقالات ارسالی به دبیرخانه جشنواره نباید کمتر از 3 هزار کلمه و بیش از ده هزار کلمه باشد، ابراز کرد: بنا بر اعلام معاونت پژوهش استان تهران صرفا مقالات پژوهشی مبتنی بر ساختارهای علمی پذیرفته می شود و مقالات ترجمه چنانچه همراه با تحلیل و نقد باشد قابل قبول خواهد بود؛ همچنین در آثار ترجمه ارسال متن اصلی اثر الزامی است.

به گفته زحمتکش طلابی که دارای اثر تالیفی کتاب یا پایان نامه هستند می توانند پس از استخراج مقاله از کتاب یا پایان نامه مقالات خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی ابراز کرد: همچنین حداقل سن طلاب شرکت کننده در جشنواره 31 سال است به استثنای برگزیدگان ادوار جشنواره های پیشین علامه حلی که می تواند بدون شرایط سنی مقالات خود را ارسال کرده و در جشنواره شرکت کنند.

وی در خصوص نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره پژوهشی علامه شعرانی گفت: علاقه مندان تا سی ام مهرماه سالجاری مهلت دارند آثار خود را در قالب فایل الکترونیکی word به همراه پرینت اثر و فرم ثبت‌نام اینترنتی، به صندوق پستی 145-17385 ارسال کنند.

زحمتکش با بیان اینکه پیش از این مهلت ارسال آثار تا اردیبهشت ماه امسال بود، اذعان کرد: زمان برگزاری جشنواره پس از پایان ارزیابی آثار اعلام خواهد شد ضمن آن که علاقه مندان برای ثبت نام در این جشنواره باید به سامانه الکترونیکی www.pajoohesh.howzehtehran.com مراجعه کنند.

دبیر علمی جشنواره پژوهشی علامه شعرانی یادآور شد: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77488900 – داخلی 405 تماس حاصل کنند یا به دبیرخانه دائمی جشنواره به نشانی تهران، خیابان پیروزی، خیابان دوم نیروی هوایی، فرعی 2/31، پلاک 25 مراجعه کنند.
پایان پیام/